«

»

kwi
08

Majówka w Dolinie Będkowskiej

Cześć!
Już niedługo majówka tym razem do Doliny Będkowskiej wyjazd planowany jest na  piątek 25 kwietnia na cały następny tydzień oraz sobotę i niedzielę w sumie 9 dni. Oczywiście termin nie jest sztywny każdy może w każdej chwili dojechać bądź wrócić. Cenowo na tygodniowy wyjazd wyjdzie o około 300 zł. Dla kursantów :o bszar jest naprawdę ciekawy i atrakcyjny ze względu na przyjazne drogi dla początkujących ich ilość bliskość do skał oraz wspaniałą atmosferę wyjazdu wspinaczkowego.

Prośba do was wpisujcie się na listę gdyż musimy wiedzieć jaka ilość osób oraz w jakich terminach przyjedzie. Fajnie by było gdyby każdy napisał w arkuszu sprzęt który ma i planuje zabrać, by zaplanować ile mamy wziąć sprzętu klubowego by każdy miał się na czym wspinać i czym asekurować.

Im więcej osób tym lepsza zabawa, i klimat szczególnie pod skałą ale i przy wieczornych ogniskach. Więc zapisujcie się ludzie a będzie niezapomniana majówka i przygoda dla tych którzy jeszcze nie byli oraz dla stałych bywalców.

HMS-y: Jeśli chodzi o sprzęt, to jest do Was prośba, aby każdy zaopatrzył się w minimum jednego HMS-a. Jadąc w skały optymalna ilość HMS-ów to 3, jednak Klub ma parę na stanie i jeden na pewno wystarczy. Na skalniku (skalnik.pl) jest super promocja: w cenie 2 rzeczy możemy dostać 3. Jeśli ktoś do chce zakupić rzeczy w Gdańsku, to zawsze można podejść do tuttu (sklep koło Politechniki).
Taśmy i repy: Jeśli chodzi o taśmy, ( potrzebne są przy zjazdach). Każdy powinien mieć jedną bądź dwie doradzam 60 bądź 80 cm oraz jednego repa.

Sprawy poza sprzętowe

Bilety: Jedziemy pociągiem 25.04 (piątek), są dwie opcje dojazdu, ruszamy z Gdyni o godzinie 18:25 i mamy przesiadkę w Poznaniu o godzienie 22:24 a stamtąd do Krakowa bezpośrednio przyjeżdżamy o 7:02. Wsiadamy w tramwaj i autobus w miejscu spania jesteśmy około godziny 10-11.

Drugą opcją jest ruszenie o godzinie 23:35 z Gdyni bezpośrednio do Krakowa lecz w tym przypadku będziemy w Brandysówce dopiero o godzinie 14. Wiem jednakże że dla niektórych 18:25 może być za wczesną godziną, dlatego proponuje dwie opcje niech wszyscy się wypowiedzą która godzina dla nich lepsza i podejmiemy decyzje.

Dojście do Noclegu : Wysiadamy w Krakowie głównym stamtąd przesiadamy się na tramwaj numer 4 a następnie na autobus lini 210. Od przestanku na którym wysiadamy do pola namiotowego jest około 15 minut z buta.

Nocleg: W zależności od tego co wybierzecie (namiot albo  nocleg w pokoju) płaci się 10 albo 30 zł od nocy. Ja osobiście polecam pole namiotowe, jest to bardzo miłe miejsce zaraz pod wspaniałą Sokolicą. W ofercie zarówno z namiotem jak i pokojem do spania jest dostęp do lodówki, łazienki, kuchenki gazowej. Jeśli ktoś ma ochotę wszystko sprawdzić odsyłam do strony.http://www.dolinabedkowska.pl/#

Jedzenie: W zeszłych latach było organizowane wspólne jedzenie, jednakże jako że dostęp do żarcia będzie nieco trudniejszy (nie będziemy mieli tak uprzejmiej Pani Ani która w razie czego podjechała dla nas po zakupy), każdy będzie organizował je w własnym zakresie. W Będkowicach jest sklep całkiem nieźle zaopatrzony jakieś 20 minut ( w jedną stronę) od miejsca noclegu. Proponujemy, żeby osoby posiadające kuchenki turystyczne wzięły je ze sobą. Oczywiście jest możliwość przygotowywania wspólnych posiłków, więc jeśli ktoś jest chętny to może podjąć się organizacji tego.

 

P.S. Zapraszam do wpisywania się na listę.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Alor5hdYO3wOdEZ5aldqZEc0Sjh5TGVib0JtT2dMS2c&usp=sharing